Anasayfa

Jeotermal Enerji sektörünün gelecek planının ve teknolojik yeniliklerin konuşulacağı GT'2019 Türkiye Jeotermal Kongresi JESDER Yönetim Kurulu Üyeleri ve Dernek Üyesi şirketlerin üst düzey yöneticilerinin katılımları ile 6-7 Şubat tarihlerinde Bilkent Otel'de Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nın destekleri ile düzenlendi.
11.02.2019
Jeotermal yerkabuğunun çeşitli derinliklerinde birikmiş ısının oluşturduğu, kimyasallar içeren sıcak su, buhar ve gazlardır. Jeotermal enerji de bu jeotermal kaynaklardan ve bunların oluşturduğu enerjiden doğrudan veya dolaylı yollardan faydalanmayı kapsamaktadır.
06.02.2019
• Sondaj Atık Kaynakları Nelerdir?
• Sondaj Atıkları Yönetimi Sistemi Nedir? Nasıl Çalışır?
– Atık Suyun Geri Kazanımı
– Kesinti ile Kaybedilen Sondaj Sıvısının Kazanımı
– Sondaj Akışkanının Katı Madde Temizliği
– Bertaraf
– Planlamanın önemi
• Uygulama Sonucu Elde Edilen Sonuçlar
Güney Doğanay
Şubat 2019 – Ankara
21.02.2019
GasGun, ABD ordusunun tescilli balistik teknolojisine dayanan bir kuyu uygulamasıdır. Yapılan bağımsız araştırmalarda, propellant tipi sitimülasyonların formasyonda kırıklı yapıyı ve geçirgenliği arttırdığı kanıtlanmıştır.
Fatih Hunkar & Evrim Ozdemir
VIKING INTERNATIONAL LTD. ENERGY SERVICES
21.02.2019
Jeotermal Elektrik Üretim santrallerinde kullanılmak üzere özel olarak geliştirilmiştir. Santralin iş süreçlerinin ve tüm takiplerinin yapılabildiği ve aynı zamanda anlık termodinamik analizler yapan bir altyapı planlanarak programımızın yazılımı gerçekleştirilmiştir.
21.02.2019
Enerji Depolama Enerji depolama doğada kendiliğinden de gerçekleşmekte olan bir olgudur. Evrenin oluşması esnasında ortaya çıkan enerji yıldızlarda depolanmış halde bulunmaktadır. Güneşteki enerji de Dünya’da şu an dolaylı veya direkt olarak kullanılmaktadır.
Levent BİLİR
Emin Selahattin UMDU
Nurdan YILDIRIM
21.02.2019
• Jeotermal elektrik santral yatırımları genellikle orta ve yüksek entalpili jeotermal sahalarda yapılmakta olup, tek seferde yüksek kapasiteli santral kurulumunun daha karlı olmasından dolayı ticari olarak düşük entalpili ve düşük debili kaynaklara dayalı santralların örneği çok fazla bulunamamaktadır.
MURAT KARADAŞ
Enerji Mühendisi (M.Sc.), Makina Mühendisi (B.Sc.)
Genel Müdür
21.02.2019
Yerli birincil enerji kaynaklarının kullanımının en üst düzeye çıkarılması ve büyüyen bir ekonomi için yeterli, güvenilir ve ucuz enerjinin çevresel açıdan sürdürülebilir bir şekilde arzının sağlanması Türkiye Hükümeti’nin enerjideki temel politika önceliklerinden birisi olmaya devam etmektedir. Bu bağlamda, Türkiye Hükümeti 2023 yılına kadar 1.000 MW’lık jeotermal elektrik üretim kapasitesi kurma hedefi belirlemiştir (Ulusal Yenilenebilir Enerji Eylem Planı, 2023) ve jeotermal enerji kaynaklarının geliştirilmesini kolaylaştırmaya yönelik destekleyici bir yasal çerçeve oluşturmuştur.
27.02.2019
 6 
Kategoriler
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.75266.7796
Euro7.65917.6897
Hava Durumu