Gürmen Group Yönetim Kurulu Üyesi Yasemin Gür Solmaz 30. Kalite Kongresi’ne katıldı.

30. Kalite Kongresi; ikinci gününde de birbirinden değerli konuşmacılara ev sahipliği yaptı. Kongrede; iş hayatındaki değişimden, yeşil anlaşmaların küresel dönüşümüne, sağlıklı kalkınmadan rekabetçilik için verimlilik yönetimine kadar çok sayıda farklı konu ele alındı. Kongrenin ikinci günü; “Genç KalDerliler Soruyor” oturumuyla başladı. GTAlliance UK Kurucu Ortağı, Sürdürülebilirlik ve KSS Danışmanı Sinem Keleş’in yönettiği oturumda; KalDer Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Bayraktar, üniversiteli gençlerin oluşturduğu “GençKal” topluluğunun sorularını yanıtlayarak, çalışma hayatı ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Daha sonra “Ortak Amaç için Enerji” konulu oturuma geçildi. SOCAR Türkiye Strateji Başkanı, KalDer Yönetim Kurulu Üyesi Kanan Mirzayev’in moderatörlüğünü üstlendiği oturumun konuşmacıları da Limak Uludağ Enerji Genel Müdürü, KalDer Yönetim Kurulu Üyesi Ali Erman Aytac, Enerjide Dijitalleşme Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Kamil Çağatay Bayındır, ÇEİS Genel Sekreteri Dr. H. Serdar Şardan ile Opet Genel Müdür Yardımcısı Burak Ülken oldu.

 

Gülseren Budayıcıoğlu ve Mehmet Ceyhan 30. Kalite Kongresi’nde!

Kongre, “Sağlıklı Kalkınma için Sağlık” oturumu ile devam etti. Moderatörlüğünü Genveon İlaç Genel Müdürü ve KalDer Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Dr. Erhan Baş’ın yaptığı oturumda, toplumdaki psikolojik sorunları ele aldığı yapıtlarıyla adından söz ettiren psikiyatri uzmanı Dr. Gülseren Budayıcıoğlu ve Enfeksiyon Hastalıkları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı/Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mehmet Ceyhan konuşmacı olarak yer aldı. Oturumda; pandemi ile birlikte gündemden düşmeyen sağlık, psikoloji ve sosyal alanlardaki sorunlarla, toplumun salgın süreci ve ardındaki dönemde karşılaştığı psikolojik ve fizyolojik sağlık problemleri ele alındı. “İş Yapma Biçimleri ve Dönüşüm” başlıklı oturumun moderatörü de Borusan Holding İK ve Kurumsal İletişim Grup Başkanı - KalDer Yönetim Kurulu Üyesi Nursel Ölmez Ateş oldu. Akbank İnsan ve Kültür Genel Müdür Yardımcısı Pınar Anapa, Ford Otosan İnsan Kaynakları Direktörü Ali Rıza Aksoy, Migros İK ve Endüstri İlişkileri Genel Müdür Yardımcısı Olcay Yılmaz Nomak’ın konuşmacı olarak katıldığı oturumda değişen iş yapış süreçleri ile ilgili ayrıntılı bilgiler paylaşıldı.

Yeşil anlaşmaların küresel etkileri ve eylem talebi!

Daha sonra da “Yeşil Anlaşmaların Küresel Etkileri ve Eylem Talebi” başlıklı oturuma geçildi. GtAlliance UK, Kurucu Ortağı, Sürdürülebilirlik ve Araştırma Danışmanı Ali Gizer’in moderatörlüğünü yaptığı oturumda, Kocaeli Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı - İktisadi Kalkınma Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, Climate Group UK Direktörü Alexandra Klassen, Gürmen Group Yönetim Kurulu Üyesi Yasemin Gür Solmaz ve Sürdürülebilir Ekonomi ve Finans Araştırmaları Derneği Kurucu Direktörü Bengisu Özenç konuşmacı olarak yer aldı. Kocaeli Sanayi Odası ve İktisadi Kalkınma Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Zeytinoğlu, iş dünyasında kalite algısının önemine dikkat çekti.  “Rekabetçilik için Verimlilik Yönetimi” başlıklı oturumun moderatörlüğünü TPM Danışmanı Türker Bozunoğulları üstlenirken, Maxion İnci Alüminyum Genel Müdürü Ali Altınkaya, Yünsa Yünlü San. ve Tic. A.Ş. Operasyon Direktörü Engin Sarıbüyük ve Gates, EMEA Bölgesi Kalite Müdürü Bertan Öğüt, konu ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Mükemmellik yolculuğuna dair deneyimler paylaşıldı!

“Ortak Amacın Gücü: KalDer - EFQM Modeli” başlıklı oturumun moderatörlüğünü KalDer Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Bayraktar yaptı. KalDer’in varoluş amaçlarının temelini oluşturan, aynı zamanda Türkiye’deki tek olma temsilciliğini üstlendiği EFQM Modeli’nin Avrupa ana merkezdeki EFQM CEO’su Russell Longmuir ile geçtiğimiz yılın “5 Yıldızlı Türkiye Mükemmellik Ödülü” kazananı Toyota Boshoku’nun Türkiye Başkanı Yoshiyuki Kato da değerli konuşmacılar arasında yer aldı. Oturumda; KalDer’in kuruluş amacından, EFQM Modeli’ne ve paydaş kapitalizminin hem çalışanlara hem de iş verenlere sürdürülebilirlik alanında sunduğu avantajlara kadar uzanan geniş yelpazede önemli bilgiler paylaşıldı. “EFQM Global Award 2021” kazananı Bosch Blaichach, EFQM Modeli sayesinde geçtikleri “kalite ve sürdürülebilir” odaklı yönetim sistemi ile ilgili bir sunum gerçekleştirdi. Oturumda; KalDer Yönetim Kurulu Başkanı Bayraktar ile Toyota Boshoku Türkiye Başkanı Kato da mükemmellik yolculuklarına, EFQM Modeli’nin sürekli devinim gösteren dünya sistemindeki kaliteli bir sürdürülebilirlik ile paydaş kapitalizminin avantajlarına dair deneyimlerini paylaştı.

Kongreye 70’e yakın konuşmacı katıldı!

Avrupa’nın en prestijli ve en çok izlenen organizasyonları arasında yer alan ve 1000’i aşkın katılımcının katıldığı kongrede iki gün boyunca 9 farklı oturum, toplamda 12 paralel oturum ile 4 ayrı özel oturum gerçekleştirildi. Ayrıca kongre; iki gün boyunca birbirinden değerli 70’e yakın konuşmacıyı ağırladı.

  
546 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Kategoriler
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar28.800728.9161
Euro31.493331.6195
Hava Durumu