• Fatih Ortaokulu Bayan Voleybol Takımı Alaşehir
    • Manisa ili ortaokullar finali öncesi Fatih Ortaokulu Bayan Voleybol Takımı
5.SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK GÜNLERİ SÜRDÜRÜLEBİLİR ENERJİ KONFERANSI SÜRDÜRÜLEBİLİR DÜNYA İÇİN JEOTERMAL
KalDer, Türkiye Kalite Derneği, İstanbul Beykent Üniversitesi ve Beykoz Üniversitesi’nin iş birliği ile 5. Sürdürülebilirlik Günleri Sürdürülebilir Enerji Konferansı 23 Mayıs Salı Günü çevrimiçi olarak gerçekleştirildi. JED Yönetim Kurulu Üyesi ve Maspo Energy (Gürmen Group) Genel Müdürü Sn. Murat Solmaz’ın “Sürdürülebilir Enerji Çözümleri ve Uygulamaları” başlıklı oturumda “Sürdürülebilir Dünya İçin Jeotermal” başlıklı konuşma yaptı.

Sunumda Dünya'da ve Türkiye'de Jeotermal enerjinin önemine vurgu yaparak, yenilenebilir kaynaklar içinde verimlilik ve sürdürülebilirlik açısından en ekonomik, yerli ve milli olanın jeotermal kaynaklar olduğunun altını çizdi. Gelişen teknolojiye bağlı olarak jeotermal kaynakların günümüzde hayli yaygın ve çeşitli kullanım alanları olduğunu, bu kapsamda ya doğrudan ya da elektrik üretiminde dolaylı yoldan kullanılan jeotermal akışkanlar özellikle ısıtmada, endüstriyel uygulamalarda, kimyasal madde üretiminde ve elektrik üretiminde kullanımından bahsetti.

Türkiye’de de yenilenebilir enerji kaynakları ve dolayısıyla jeotermal kaynakların değerlendirilmesine yönelik eğilim son yıllarda hızla arttığını, akademik alanda yapılan jeolojik çalışmalar da  jeotermal kaynakların ülke ekonomisi açısından son derece önemli olduğunu vurguladı. 
  
753 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Kategoriler
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.857532.9892
Euro35.719435.8626
Hava Durumu