Anasayfa

Mükemmellik kültürünü yaşam biçimine dönüştürerek Türkiye’nin rekabet gücünü ve refah düzeyini yükseltmek adına çalışmalar yürüten Türkiye Kalite Derneği (KalDer) tarafından bu yıl 30’uncusu düzenlenen Kalite Kongresi, birbirinden değerli ve sürpriz isimleri ağırladı. Gürmen Group Yönetim Kurulu Üyesi Yasemin Gür Solmaz, “Yeşil Anlaşmaların Küresel Etkileri ve Eylem Talebi” başlıklı oturumda konuştu.

Yenilenebilir enerjideki yatırımlarıyla tükettiği enerjinin 10 kat fazlasını üretme başarısını gösteren Gürmen Group'un faaliyet gösterdiği tüm sektörlerde sürdürülebilirlik politikasıyla uyumlu hedefleri sahiplenerek iş süreçlerini yönettiğine dikkat çekerek; "Bu alanda hedef koymak kadar cesaretli olmak ve tüm ekosistemimizi buna uyumlu hale getirmek, ekibimizin de buna sahiplenmesi çok değerli" vurgusunu yaptı.
22.11.2021
Maspo Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş. Uluslararası Yenilenebilir Enerji Sertifikası I-REC’i almaya hak kazandı. Maspo Enerji I-REC ile birlikte müşterilerine üretim ve ticari faaliyetler sonucunda oluşan sera gazı emisyonunu azalttığını kanıtlayan yenilenebilir enerji sertifikaları sunmaya başladı.
15.06.2021
Türkiye Büyük Millet Meclisinin kuruluşunun 101. yılını, Türkiye'nin ve dünyanın tüm çocuklarının Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutlayan Maspo Enerji Genel Müdürü Sayın Murat SOLMAZ, ”Çocuklar sizler, Türkiye’ yi bugünkü seviyeye getiren nesillerin izinden gideceğinize, ülkenin huzuru, refahı ve gelişmesi için zorluklar karşısında yılmayacağınıza inancım tamdır. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınız Kutlu Olsun.” dedi.
22.04.2021
Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Manisa Enerji ve Tabii Kaynaklar Projeleri Toplu Açılış Töreni'ne, Vahdettin Köşkü'nden canlı bağlantıyla katıldı.
Toplam bedeli 1,37 milyar dolara ulaşan dört enerji tesisinin şehre, Manisalılara, tüm millete hayırlı olmasını dileyen Erdoğan, "Termik ve jeotermal enerji alanındaki bu yatırımlar, ülkemizin enerji arzına önemli katkı sağlayacaklardır." dedi.
16.01.2021
Maspo Enerji Ala-2 JES santralımız 16-01-2021 tarihinde Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle açılışı yapılmıştır. Bu açılış Ulusal TV kanallarında canlı olarak yayınlanmış, basında genişçe yer almış ve internet siteleri haber portallarında haber yapılmıştır. Bu ilgi bizi çok menmun etmiştir. Bu linkleri sizlerle paylaşmak istedik.
19.01.2021
Alaşehir İlçesi ziyareti kapsamında Vali Yaşar Karadeniz, Maspo Jeotermal Enerji Firmasını da ziyaret ederek Maspo Enerji ve Gürmen Grup Yönetim Kurulu Başkanı Remzi Gür ve firma yetkililerinden tesisin faaliyetleri hakkında bilgi aldı.
09.07.2020
To decrease dependency on international support and supply, Turkish geothermal player Maspo Energy has established a national geothermal R&D center to focus on research on equipment manufacturing in Turkey, energy efficiency of plants, and treatment of geothermal fluids.
16.04.2020
Maspo Enerji, 12.650 hektarlık Jeotermal sahası olarak bölgenin en büyük ve en verimli ruhsatına sahiptir. 30 MW’lık ALA-2 JES 13 Nisan 2017'de temelleri atılmış olup üretim kuyuları, reenjeksiyon kuyuları tamamlanmış, santral sahası, şalt sahası, enerji nakil hatları. üretim ve reenjeksiyon boru hatları, yol geçişleri, omega geçişleri tamamlanma aşamasına gelmiş, bitirmek için çalışmalar son hızla devam etmektedir. Eylül veya Ekim 2019 aylarında üretime geçiş planlanmaktadır.
18.09.2019
 3 
ALAŞEHIR WEATHER
Kategoriler
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar18.774618.8499
Euro20.331520.4130
Hava Durumu