Anasayfa

Ala-2 30 MW Jeotermal Santralında çalışmalar son hızla devam ediyor. Ağustos 2019'da işletmeye alınması bekleniyor.
06.02.2019
"2019 Türkiye Bonds & Loans Ödülleri"nde "Yılın Proje Finansmanı" ve "Yılın Enerji Projesi Finansmanı" kategorilerinde en başarılı ilk 3 proje içerisinde değerlendirilerek iki farklı kategoride ödül aldı.
25.02.2019
Gençler, milli ve manevi değerlerimize sahip, çalışkan, vatanını, milletini seven bu ülkenin yarınları olarak; daha çok çalışmalı ve ay yıldızlı bayrağımızı ilelebet dalgalandırmalısınız. Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.
19 Mayıs 2022 Gençlik ve Spor Bayramı etkinlik programında gençlerimiz Maspo Enerji'yi ziyaret ettiler. Maspo Enerji Genel Müdürü Sayın Murat SOLMAZ gençlere hitap etti ve tavsiyelerde bulundu.
25.05.2022
Üyeleri arasında Maspo Enerji'nin de bulunduğu Jeotermal Enerji Derneği (JED) basın toplantısı yaptı. Maspo Enerji Genel Müdürü Sayın Murat SOLMAZ'ın da katıldığı basın toplantısında; Jeotermal Enerji Derneği (JED) Başkanı Ali KINDAP, Türkiye'nin jeotermal enerjide 1676 megavat kurulu güce ulaştığını belirterek, "Kullanıma hazır 2 bin megavat potansiyelin de keşfini yaptık. Bu potansiyeli hayata geçirerek jeotermal enerji kurulu gücümüzü 5 bin megavata hızla çıkarabiliriz." dedi.
09.02.2022
Mükemmellik kültürünü yaşam biçimine dönüştürerek Türkiye’nin rekabet gücünü ve refah düzeyini yükseltmek adına çalışmalar yürüten Türkiye Kalite Derneği (KalDer) tarafından bu yıl 30’uncusu düzenlenen Kalite Kongresi, birbirinden değerli ve sürpriz isimleri ağırladı. Gürmen Group Yönetim Kurulu Üyesi Yasemin Gür Solmaz, “Yeşil Anlaşmaların Küresel Etkileri ve Eylem Talebi” başlıklı oturumda konuştu.

Yenilenebilir enerjideki yatırımlarıyla tükettiği enerjinin 10 kat fazlasını üretme başarısını gösteren Gürmen Group'un faaliyet gösterdiği tüm sektörlerde sürdürülebilirlik politikasıyla uyumlu hedefleri sahiplenerek iş süreçlerini yönettiğine dikkat çekerek; "Bu alanda hedef koymak kadar cesaretli olmak ve tüm ekosistemimizi buna uyumlu hale getirmek, ekibimizin de buna sahiplenmesi çok değerli" vurgusunu yaptı.
22.11.2021
Maspo Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş. Uluslararası Yenilenebilir Enerji Sertifikası I-REC’i almaya hak kazandı. Maspo Enerji I-REC ile birlikte müşterilerine üretim ve ticari faaliyetler sonucunda oluşan sera gazı emisyonunu azalttığını kanıtlayan yenilenebilir enerji sertifikaları sunmaya başladı.
15.06.2021
Türkiye Büyük Millet Meclisinin kuruluşunun 101. yılını, Türkiye'nin ve dünyanın tüm çocuklarının Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutlayan Maspo Enerji Genel Müdürü Sayın Murat SOLMAZ, ”Çocuklar sizler, Türkiye’ yi bugünkü seviyeye getiren nesillerin izinden gideceğinize, ülkenin huzuru, refahı ve gelişmesi için zorluklar karşısında yılmayacağınıza inancım tamdır. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınız Kutlu Olsun.” dedi.
22.04.2021
Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Manisa Enerji ve Tabii Kaynaklar Projeleri Toplu Açılış Töreni'ne, Vahdettin Köşkü'nden canlı bağlantıyla katıldı.
Toplam bedeli 1,37 milyar dolara ulaşan dört enerji tesisinin şehre, Manisalılara, tüm millete hayırlı olmasını dileyen Erdoğan, "Termik ve jeotermal enerji alanındaki bu yatırımlar, ülkemizin enerji arzına önemli katkı sağlayacaklardır." dedi.
16.01.2021
 3 
ALAŞEHIR WEATHER
Kategoriler
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar27.085027.1935
Euro28.828128.9436
Hava Durumu