Anasayfa

GasGun, ABD ordusunun tescilli balistik teknolojisine dayanan bir kuyu uygulamasıdır. Yapılan bağımsız araştırmalarda, propellant tipi sitimülasyonların formasyonda kırıklı yapıyı ve geçirgenliği arttırdığı kanıtlanmıştır.
Fatih Hunkar & Evrim Ozdemir
VIKING INTERNATIONAL LTD. ENERGY SERVICES
21.02.2019
Jeotermal Elektrik Üretim santrallerinde kullanılmak üzere özel olarak geliştirilmiştir. Santralin iş süreçlerinin ve tüm takiplerinin yapılabildiği ve aynı zamanda anlık termodinamik analizler yapan bir altyapı planlanarak programımızın yazılımı gerçekleştirilmiştir.
21.02.2019
Enerji Depolama Enerji depolama doğada kendiliğinden de gerçekleşmekte olan bir olgudur. Evrenin oluşması esnasında ortaya çıkan enerji yıldızlarda depolanmış halde bulunmaktadır. Güneşteki enerji de Dünya’da şu an dolaylı veya direkt olarak kullanılmaktadır.
Levent BİLİR
Emin Selahattin UMDU
Nurdan YILDIRIM
21.02.2019
• Jeotermal elektrik santral yatırımları genellikle orta ve yüksek entalpili jeotermal sahalarda yapılmakta olup, tek seferde yüksek kapasiteli santral kurulumunun daha karlı olmasından dolayı ticari olarak düşük entalpili ve düşük debili kaynaklara dayalı santralların örneği çok fazla bulunamamaktadır.
MURAT KARADAŞ
Enerji Mühendisi (M.Sc.), Makina Mühendisi (B.Sc.)
Genel Müdür
21.02.2019
Yerli birincil enerji kaynaklarının kullanımının en üst düzeye çıkarılması ve büyüyen bir ekonomi için yeterli, güvenilir ve ucuz enerjinin çevresel açıdan sürdürülebilir bir şekilde arzının sağlanması Türkiye Hükümeti’nin enerjideki temel politika önceliklerinden birisi olmaya devam etmektedir. Bu bağlamda, Türkiye Hükümeti 2023 yılına kadar 1.000 MW’lık jeotermal elektrik üretim kapasitesi kurma hedefi belirlemiştir (Ulusal Yenilenebilir Enerji Eylem Planı, 2023) ve jeotermal enerji kaynaklarının geliştirilmesini kolaylaştırmaya yönelik destekleyici bir yasal çerçeve oluşturmuştur.
27.02.2019
Maspo Enerji San. Ve Tic. A.Ş. tarafından Manisa İli, Alaşehir İlçesi Yeniköy Mahallesi mevkiinde “30 MW Ala-2 Jeotermal Enerji Santrali (JES) Projesi”nin yapılması planlanmaktadır. Söz konusu proje için Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) Yönetmeliğinin 9. Maddesi gereğince 05.12.2017 saat 13:30 da Yeniköy Mahallesi Kıraathanesi'nde faaliyetle ilgili halkı bilgilendirmek, görüş ve önerilerini almak için “Halkın Katılımı Toplantısı” yapıldı.
28.02.2019
Pompalama sisteminin ana işlevi nedir?
- Gerçek ihtiyaç nedir?
- Ana enerji kayıpları nerelerde?
- Enerji kayıpları nasıl azaltılabilir?
- Kayıplar azaltıldıktan sonra pompa sisteme adapte edilebiliyor mu?
- Sistemdeki iyileştirmeler ne kadar sürede kendini amorti ediyor?

Sunum: E. Cezmi NURŞEN
22.02.2019
 8 
ALAŞEHIR WEATHER
Kategoriler
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar18.774618.8499
Euro20.331520.4130
Hava Durumu