• Fatih Ortaokulu Bayan Voleybol Takımı Alaşehir
    • Manisa ili ortaokullar finali öncesi Fatih Ortaokulu Bayan Voleybol Takımı

Anasayfa

Jeokimya Çalışmalarının Jeotermal Rezervuar ve Jeotermal Santrallarin Verimini Artırmadaki Önemi konulu Dr. Füsün Tut Haklıdır ve Raziye Şengün İstanbul Bilgi Üniversitesi kıymetli çalışmalarını istifadenize sunuyoruz.
20.02.2019
Maspo Enerji, 12.650 hektarlık Jeotermal sahası olarak bölgenin en büyük ve en verimli ruhsatına sahiptir. 30 MW’lık ALA-2 JES ön lisans müracaatını yapmış, kuyular tamamlanmış ve saha çalışmaları da hızla ilerlemektedir. 2020 yılı sonuna kadar ALA-3 JES 50 MW’lık yeni bir yatırım planlanmaktadır.
01.03.2019
Jeotermal elektrik santrallarında, santral performansının sürekli değişiminin izlenmesi, performansı etkileyen yerel parametrelerin değişiminin takip edilmesi için belirli aralıklarda işletme parametrelerin kaydedilmesi ve bu değerlerle analizlerin yapılması gerekmektedir. Hava sıcaklığı gibi performansı etkileyen parametrelerin günlük değişimleri göz önüne alındığında söz konusu parametrelerin en az saatlik (hassas test amaçlı olarak daha kısa süreli) periyodlarda kaydedilmesi ve uygun bir yapıda kullanıcıya sunulması gerekmektedir. Takip edilecek parametrelerin sayısı ve kayıt periyodları göz önüne alındığında, söz konusu işlemler için uygun bir veritabanının ve analiz yazılımının geliştirilmesi zorunluluğu ortaya çıkmaktadır.

Gökhan GÜLGEZEN
Emin Can SUMER
Sıtkı AYTAÇ
Macit TOKSOY
20.02.2019
Jeotermal Enerji sektörünün gelecek planının ve teknolojik yeniliklerin konuşulacağı GT'2019 Türkiye Jeotermal Kongresi JESDER Yönetim Kurulu Üyeleri ve Dernek Üyesi şirketlerin üst düzey yöneticilerinin katılımları ile 6-7 Şubat tarihlerinde Bilkent Otel'de Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nın destekleri ile düzenlendi.
11.02.2019
• Sondaj Atık Kaynakları Nelerdir?
• Sondaj Atıkları Yönetimi Sistemi Nedir? Nasıl Çalışır?
– Atık Suyun Geri Kazanımı
– Kesinti ile Kaybedilen Sondaj Sıvısının Kazanımı
– Sondaj Akışkanının Katı Madde Temizliği
– Bertaraf
– Planlamanın önemi
• Uygulama Sonucu Elde Edilen Sonuçlar
Güney Doğanay
Şubat 2019 – Ankara
21.02.2019
GasGun, ABD ordusunun tescilli balistik teknolojisine dayanan bir kuyu uygulamasıdır. Yapılan bağımsız araştırmalarda, propellant tipi sitimülasyonların formasyonda kırıklı yapıyı ve geçirgenliği arttırdığı kanıtlanmıştır.
Fatih Hunkar & Evrim Ozdemir
VIKING INTERNATIONAL LTD. ENERGY SERVICES
21.02.2019
Jeotermal Elektrik Üretim santrallerinde kullanılmak üzere özel olarak geliştirilmiştir. Santralin iş süreçlerinin ve tüm takiplerinin yapılabildiği ve aynı zamanda anlık termodinamik analizler yapan bir altyapı planlanarak programımızın yazılımı gerçekleştirilmiştir.
21.02.2019
Enerji Depolama Enerji depolama doğada kendiliğinden de gerçekleşmekte olan bir olgudur. Evrenin oluşması esnasında ortaya çıkan enerji yıldızlarda depolanmış halde bulunmaktadır. Güneşteki enerji de Dünya’da şu an dolaylı veya direkt olarak kullanılmaktadır.
Levent BİLİR
Emin Selahattin UMDU
Nurdan YILDIRIM
21.02.2019
 8 


ALAŞEHIR WEATHER
Kategoriler
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.857532.9892
Euro35.719435.8626
Hava Durumu